تمامی مطالب مطابق قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد.درصورت مغایرت از گزارش پست استفاده کنید.

جستجو

تبلیغات

پرورش تیلاپیا

     پرورش تیلاپیا به عنوان سودآورترین فعالیت اقتصادی آبزی پروری در آمار فائو به ثبت رسیده است. در مناطق روستایی پرورش تیلاپیا نسبت به دیگر فعالیتهای کشاورزی مانند محصولات زراعی نظیر گندم و جو از مزیت بیشتری برخوردار است. با استفاده از تکنولوژیهای کم هزینه و استفاده از منابع محلی موجود در مزرعه، امکان درآمد بالا برای پرورش دهندگان وجود دارد. به نظر می رسد بهترین گزینه برای تکثیر انبوه این ماهی، پرورش تک جنسیتی آن در سایتها باشد.

     طرح تولید تیلاپیا در كشور در سال 87 در مركز تحقیقات ماهیان آبهای شور داخلی مركز بافق وابسته به موسسه تحقیقات شیلات ایران آغاز شد و اكنون محققان و پژوهشگران این مركز موفق به تولید ماهی تیلاپیا به صورت بومی در كشور شده اند.

   

     تیلاپیا از دسته ماهی هایی با منشا رودخانه نیل است. این ماهی بیش از پنج هزار سال است كه مورد بهره برداری انسان قرار گرفته است. پس از جنگ جهانی دوم در كشورهای خاور دور این ماهی ابتدا به عنوان ماهی آكواریومی كاربرد داشت و بعد از آن مصرف خوراكی پیدا كرد.

   

     پرورش این ماهی به راحتی قابل تلفیق با بخش های دیگر كشاورزی است یعنی در یك زمین هم می شود كشاورزی كرد هم در استخری در این زمین ماهی تیلاپیا را پرورش داد.

   رشد سریع، طعم خوب، هزینه كم تولید، مقاومت به كم آبی و بیماری ها از خصوصیات ماهی تیلاپیا است


  این مطلب تا کنون بار بازدید شده است.
  ارسال شده در تاریخ پنجشنبه 11 دي 1348 [ گزارش پست ]
  منبع
  برچسب ها : ماهی ,تیلاپیا ,پرورش ,مركز ,ماهی تیلاپیا ,پرورش تیلاپیا ,
  پرورش تیلاپیا

تبلیغات


 • Ads1

پربازدیدترین مطالب

آمار امروز شنبه 1 مهر 1396

تبلیغات

پارس ایرانیک جهت سفارش تبلیغات با ایمیل زیر در ارتباط باشید
mohsen_msl@yahoo.com

آخرین کلمات جستجو شده

تگ های برتر